اپلیکیشن YouTube Create ساده اما مجهز

اپلیکیشن YouTube Create ساده اما مجهز

یوتیوب به‌تازگی از اپلیکیشن YouTube Create رونمایی کرد. این اپلیکیشن از ابزارهای مختلف هوش مصنوعی نیز برای تولید راحت‌تر ویدیوها استفاده می‌کند. این اپ با هدف ساده‌تر کردن روند تولید محتوا به‌ویژه برای ویدیوهای کوتاه یا همان یوتیوب شورت ایجاد شده است تا رقابت هرچه بیشتری با تیک‌تاک ایجاد شود.

برنامه YouTube Create مانند سایر برنامه های ادیت ویدیو برای یوتیوب ابزارهای مختلفی برای برش زدن (Trimming و Clipping) و تغییر اندازه قاب (Cropping) دارد. همچنین، با استفاده از اپلیکیشن می‌توانید سرعت ویدیوی موردنظر خود را افزایش یا کاهش دهید. ایده اصلی برای ارائه YouTube Create این است که ویدیوها، تصاویر و صوت را به‌سادگی با یکدیگر ترکیب کنید. این امکان با بیش از ۴۰ افکت Transition فراهم شده تا ترکیب عکس‌ها و ویدیوهای مختلف به‌آسانی انجام بگیرد.

سایر قابلیت‌های این اپلیکیشن شامل تنظیم اشباع رنگ (Saturation) و «روشنایی» (Brightness) است. همچنین، با استفاده از اپ YouTube Create می‌توانید فیلترها و افکت‌های مختلف را روی ویدیوهای خود اعمال کنید. علاوه بر این، کتابخانه کاملی از «اموجی» (Emoji)، استیکر و GIF به همراه کلکسیون کاملی از فونت‌های مختلف در اپلیکیشن قرار داده شده است.

 

خروجی YouTube Create

اپلیکیشن‌های ادیت ویدیو البته باید از نگاه قابلیت «خروجی» نیز بررسی شوند. از این نگاه، این امکان وجود دارد که خروجی را به صورت «Portrait» و «Landscape» و حتی مربعی تنظیم کنید. البته تقریبا می‌توانید هر نوع نسبت تصویری (Aspect Ratio) را برای ویدیوی خروجی در نظر بگیرید. با این کار، اشتراک‌گذاری ویدیوها در سایر پلتفرم‌ها نیز تنها با یک دکمه امکان‌پذیر خواهد بود.

دانلود اپلیکیشن YouTube Create

اپلیکیشن YouTube Create به صورت آزمایشی (نسخه Beta) در هشت کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، کره جنوبی، اندونزی و سنگاپور قابل دسترس است. نسخه iOS این اپلیکیشن نیز قرار است در سال ۲۰۲۴ معرفی شود. اگر اکانت شما مرتبط با یکی از کشورهای معرفی شده باشد، می‌توانید نسخه بتا را از لینک زیر دانلود کنید.

استفاده از هوش مصنوعی در YouTube Create

قابلیت جذاب دیگر این اپلیکیشن برای تولیدکنندگان محتوا، قابلیت «Dream Screen» است که با استفاده «هوش مصنوعی مولد» (Generative AI) می‌توانید ویدیو و تصاویر پس‌زمینه برای YouTube Shorts خلق کنید. برای این کار تنها کافی است دستور یا Prompt موردنظر خود را بنویسید.